Mieltt brsonytalp bartod megrkezik hozzd, az albb dolgokat clszer beszerezni:
Etet- s itattl
Alomtart s alom
Fekvhely
Jtkok
Macskahordoz
Kaparfa
Kijrs cicknk clszer a nyakrv s azonost bilta
A macsknak mindig legyen sajt etet s itattlja (ezeket mindig kln szivaccsal mosogassuk a tbbi ednytl). Tisztthat alttre vagy jsgpaprra helyezzk, hogy az esetleges hulladk ne szrdjon szt. (Bonnie pl. mindig a mancsval veszi ki a tlbl a falatot, ezrt neknk a letrlhet manyag altt nagyon hasznos)
Az alomtart mindenkppen elengedhetetlen. Kt tpusa van: a nyitott s a zrt. A zrtbl a macska nem tudja kikotorni az almot, tartja a szagokat s nmi intimitsrzetet biztost. De vannak olyan cick, akik nem brjk elviselni a bezrtsgot, s csak nyitott edny hasznlatra hajlandak. A mret kivlasztsnl gyeljnk arra, hogy a cica knyelmesen elfrjen benne, s elg mly legyen az edny. Az alom is tbbfl lehet. Ki kell tapasztalni, hogy melyik vlik be a legjobban. Neknk a nagyon kicsi szemcss vlt be, mert a vizelet egy gombcc ll ssze. MINDIG TISZTTSUK KI AZ ALOMTLCT!!!! A hztartsi szemttel dobjuk ki s ne a WC-be ntsk, mert dugulst okozhat.
Sokfle mret, tpus fekvhely kaphat. Javaslom fellrl zrt fekhelyet, ahova a cica el tud vonulni s biztonsgrzetet ad neki, klnsen egy mozgalmas csaldban.
A macskk csaknem teljes klykkorukat jtkkal tltik, s ha ez id alatt megtanuljk, hogy mire valk a klnbz jtkok, valsznleg nem mlik el pajkos kedvk felntt korukra sem. Bonnie legjobban a tollas (tollsepr) jtkokat kedveli igazn.
Amikor tnak indulunk, vagy orvoshoz visszk a cirmancsot, szksges a macskahordoz. Van manyag hordoz, fonott kosr. A manyag a legclszerbb, mert knnyen tisztthat. Van olyan is, amelyik fell nylik. Clszer olyan cicknak, akik nem szeretik a bezrtsgot, knnyebb betenni-kivenni a cict. A fonott kosarat nehz tisztn tartani.
A macskk biolgiai szksgletei kz tartozik, hogy lestenie kell a krmt. Ha nem biztostunk szmr kaparft, a btorainkon fog gyakorlatozni. A lnyeg, hogy biztonsgosan kell llnia.
Szmos klnbz nyakrv kzl vlaszthatunk. A legclszerbb a fnyvisszavers. Bilta, nvvel, cmmel legyen rajta. Amikor felhelyezzk a nyakrvet, gy hzzuk meg, hogy kt ujjunk knyelmesen belefrjen mg al. Rendszeresen ellenrizzk, hogy nem okoz-e horzsolst, nem tl szoros-e az egyre nveked llatnak. |